Anunț de Angajare: Asistent(a) Medical(a) pentru Clinica Stomatologică Clamident, Alba Iulia

Clinica Stomatologică Clamident din Alba Iulia caută să își mărească echipa cu un(o) Asistent(a) Medical(a) dedicat(a) și pasionat(a), care să ofere asistență de înaltă calitate atât echipei noastre de medici stomatologi, cât și pacienților noștri. Ne mândrim cu un mediu de lucru profesionist, tehnologie de ultimă oră și o echipă care pune întotdeauna pacientul pe primul loc. Dacă ești o persoană care își dorește să facă diferența în viața pacienților și să lucreze într-un mediu dinamic și suportiv, te invităm să te alături echipei noastre!

Responsabilități:

  • Asistarea medicilor stomatologi în timpul procedurilor dentare;
  • Pregătirea cabinetului și a instrumentarului necesar pentru fiecare pacient;
  • Sterilizarea și întreținerea instrumentarului conform standardelor de igienă;
  • Oferirea de informații pacienților despre procedurile stomatologice și îngrijirea post-tratament;
  • Gestionarea programărilor și a dosarelor pacienților;
  • Menținerea unui mediu de lucru curat și organizat.

Cerințe:

  • Diplomă de asistent medical, cu specializare în asistență stomatologică (constituie un avantaj);
  • Experiență în domeniul stomatologic (preferabil, dar nu obligatoriu);
  • Excelente abilități de comunicare și interpersonale;
  • Capacitatea de a lucra bine sub presiune și în echipă;
  • Atenție la detalii și o atitudine proactivă;
  • Cunoștințe de bază în utilizarea computerului și a softurilor specifice (ex. software de gestionare a cabinetului).

Oferim:

  • Un mediu de lucru prietenos și suportiv;
  • Oportunități de dezvoltare profesională și formare continuă;
  • Salariu competitiv, în funcție de experiență și calificări;
  • Program de lucru flexibil și condiții de muncă excelente.

Pentru a aplica, trimiteți CV-ul și o scrisoare de intenție la adresa de email: clamident@gmail.com menționând în subiect „Aplicație Asistent Medical”.

Vă mulțumim pentru interesul acordat și așteptăm cu entuziasm să vă cunoaștem!

WWW.CLAMIDENT.RO

 clamident@gmail.com

+40 754 463 365